Abychom dosáli tak nízke ceny za výstavbu jaké máme, tak je celá výstavba koncipována jako proudová. Stavební změny jsou proto drahou komplikací. Na každou změnu je potřeba udělat projekt, projednat změny s profesanty, někdy dokonce se statikem. Každá změna proti standardu navíc přináší odlišný postup na stavbě a odlišné materiály.

Některé klientské změny jsou již v projektu připravené:

Příprava pro krb (vnitřní komín)

Do každého rodinného domu je možno nechat dodělat do obývacího pokoje krb. My zajišťujeme pouze komín. Typ komínu je HELUZ KLASIK.Komín může být buď z přízemí, v tom případě je cena 59.000,- Kč (bez DPH). Druhá možnost je, že je komín vyveden z prvního patra s dírou ve stropu, do kterého se vyvede komín z krbové vložky. Ten stojí 45.000,- Kč (bez DPH). Zákazníci si sami vybírají krb, nebo krbová kamna.

Zabezpečovací zařízení s napojením na centrální pult ochrany

Základní zabezpečení - přízemí domu je vybaveno čidly pohybu a kontaktem na vratech garáže. Klávesnice je umístěna v přízemí domu. Ústředna EZS je vybavena GSM komunikátorem. V přízemí je osazeno jedno požární čidlo. Cena pro všechny typy domů - 29.500,- Kč (bez DPH).

Optimální zabezpečení  - základní sada je rozšířena o čidla tříštění skla v přízemí domu, dále o čidla pohybu v II.N.P. a dům je rozdělen na dvě zóny. Dále je rozšířené požární zabezpečení o patro domu a garáž. Cena pro všechny typy domů - 57.500,- Kč (bez DPH)

Vysoký stupeň zabezpečení - Jedná se o rozšíření sady optimálního zabezpečení o přidání okenních magnetických kontaktů, osazení čidly tříštění skla v patře domu, montáž bezdrátového ovládání kódování domu. Cena pro všechny typy domů - 78.500,- Kč (bez DPH)

Všechny tři varianty je možné připojit na PCO pomocí GSM komunikátoru.

Zahradní balíček 77.391,- Kč (bez DPH)

Výstavba terasy za domem a před vchodem do zahradního skladu ze zámkové dlažby - 10m2.

Vzhledem k tomu, že se dá očekávat, že cena vody poroste, považujeme za velmi důležité využití dešťové vody pro zalévání zahrady. Proto je odvodnění celé střechy svedeno do jednoho okapu na straně zahrady. V rámci zahradního balíčku je dodávka a umístění zapuštěné jímky na dešťovou vodu 3.000 litrů, včetně napojení na okapní svod.

Přestože je jímka bohatě dimenzována je z ní vyveden trativod dlouhý 10 metrů se zakončením drenáží. Tudy bude odtékat dešťová voda v případě naplnění jímky.

Jímka s trativodem je nutnou součástí výstavby domu. Pokud si zákazník neobjedná zahradní balíček od nás, musí si zajistit výstavbu jímky s trativodem sám, třeba v rámci zahradních úprav.

Dveře z garáže do chodby 26.000,- Kč (bez DPH)

Dveře z garáže musí být zateplené. Vzhledem k tomu, že hlavní vchodové dveře jsou hned vedle vrat do garáže, nejsou tyto dveře ve standardu.

Strukturovaná kabeláž 26.500,- Kč (bez DPH)

Datový rozvod s dvouzásuvkou v každém pokoji. Vzhledem k stále větší oblibě wifi připojení je ve standardu jedna dvouzásuvka, kam se dá připojit wifi router. Připojení počítačuje je pak bez kabelů.

Předokenní rolety

Hliníkové předokenní rolety do roletového překladu, včetně související elektroinstalace. Předokenní rolety nejsou uvažovány pro vstupní dveře, garážová vrata, okna v garáži a na schodišti (resp. chodbě 2NP). Rolety jsou  z hliníkových lamel vyplněných PUR pěnou, přiznané hliníkové vodící lišty, montáž do ostění, barva vodicích lišt, fasádní a revizní klapky - bílá. Všechny ceny bez DPH.

Sprcha v přízemí (pouze pro ŘRD Borovice) 29.500,- Kč (bez DPH)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zvětšení koupelny v 1. patře (pouze pro ŘRD Smrk vnitřní) 34.500,- Kč (bez DPH)

Posunutí příčky a především 4 okna (světlíky) mezi koupelnou a schodištěm (chodbou), které zaručují osvětlení schodiště denním světlem.

Trojskla místo dvojskel

Pro zlepšení tepelné izolace a snížení prostupu zvuku je možno u všech domů místo oken s dvojitým zasklením namontovat izolační trojskla. U trojskel se sníží hodnota tepelného prostupu z Uw = 1,2 W/m2K (dvojsklo), na Uw = 0,7 W/m2K (trojsklo). Příplatek je následující:

ŘRD krajní (Smrk i Borovice) 38.000,- Kč (bez DPH)

ŘRD prostřední (Smrk i Borovice) 33.000,- Kč (bez DPH)

 

Podlahové topení

Vytápění kondenzačním plynovým kotlem Buderus s rozvodem teplé vody v podlaze. Pro střední domy je cena 61.500,- Kč a pro krajní 76.500,- Kč. Cena je navíc ke standardnímu topení pro celý dům a bez DPH.