Materiály pro výstavbu rodinného domu.

Všechny domy jsou zděné a při výstavbě se používají osvědčené kvalitní materiály předních výrobců. Abychom Vám dokázali, jak věříme kvalitě naší stavby, prodloužili jsme záruku na pět let. Řadové rodinné domy bude stavět firma Kasten. Je to zkušená a osvědčená stavební firma, která postavila již více než 300 rodinných domů. Podívejte se na jejich webové stránky www.kasten.cz. Na stavbu se můžete kdykoli přijít podívat a na místě kontrolovat kvalitu. Na konci výstavby každého logického celku se provádí přejímka. Kromě stavebního dozoru investora si můžete přivést i vašeho vlastního stavebního odborníka. Teprve po převzetí každé etapy se provádí platba a pokračuje se se stavbou.

Zdivo

Snad nejdůležitější částí každé stavby je zdivo. Dnes to již není cihla, ale celý zdící systém. Podívejte se prosím na webové stránky firmy Heluz.

Broušené cihelné bloky HELUZ Family 2in1 mají nejlepší tepelněizolační vlastnosti na českém trhu v porovnání s ostatními materiály pro jednovrstvé zdivo. Jsou určené pro výstavbu domů s nízkou potřebou tepla na vytápění (nízkoenergetické a pasivní domy). Obvodové zdivo z cihel HELUZ Family šířky 380 mm opatřené venkovní omítkou dosahuje hodnoty součinitele prostupu tepla U = 0,15 W/m2K.

Vyplněním dutin těchto cihel polystyrenem došlo ke 40 % navýšení jejich tepelněizolačních vlastností. Bloky s integrovanou izolací HELUZ Family 2in1 šířky 380 splňují bez dodatečného zateplení doporučené hodnoty pro pasivní domy.

Stropy jsou udělány pomocí keramického systému Miako, též od firmy Heluz.

Schodiště železobetonové konstrukce s dřevěným obkladem stupnic a nerezovým zábradlím s dřevěným madlem.

Okna, dveře

Okna budou plastová, v barvě bílé.

Izolační dvojsklo se součinitelem prostupu tepla celého okna (včetně rámu) UW=1,2 W/(m2. K). Pětitikomorový rám s ocelovou výztuží, celoobvodové kování čtyřpolohové s mikroventilací, vnitřní parapety plastové bílé.

Vchodové dveře do domu budou plastové plné v barvě bílé.

Vnitřní dveře Classen Century, plné Výběr z CPL buk, dub, javor, třešeň, ořech, bílá,

Podlahy

V pokojích plovoucí podlaha Egger Classic tloušťky 7 mm, třída zátěže 31. Nabízené dezény dle aktuální nabídky výrobce.

V kuchyni, předsíni, koupeně, WC, komoře a technické místnosti si můžete vybrat z dlažby:

Rako Kreta (30x30cm) výběr ze 3 barev

Rako Antik (30x30cm) výběr ze 3 barev

Taurus Gresline (30x30cm) výběr z 6 barev

Samozřejmě si můžete vybrat svou vlastní dlažbu a my Vám odečteme cenu dlažby ve standardu.

Vypínače a zásuvky: ABB Swing bílé

Ústřední topení

  • zdroj plynový kondenzační kotel Buderus s externím zásobníkem TUV, odkouření turbo skrz střechu, servisní spuštění, revize kouřovodu
  • otopná těles Radik VK s připojením ze spodu přes rohové šroubení, v koupelnách osazeno žebříkové těleso. Veškerá tělesa doplněna termohlavicemi.

Rozvody potrubí provedeny z měděného potrubí, izolované návlekovou pěnovou izolací.

KOUPELNA / WC

Vana ocelová JIKA Riga 1700x700 a baterie vanová nástěnná 150, RAF Polar 54B + sprchová tyč SPS 507

Umyvadlo keramické Jika Lyra 55cm a baterie umyvadlová stoj RAF Polar PL 21

WC závěsné Jika DINO 2137.0 + sedátko Zeta, wc modul duofix UP320, wc tlačítko SAMBA bílá

Umývátko Jika Lyra 40cm 1538.1, vč. baterie RAF Polar PL 21.

Obklady keramické do výšky 2 m s plastovými rohovými lištami, ve styku s omítkou ukončené štukovým fabionem. Spárovací hmota v odstínu obkladů.

Standardní typy v základních řadách

Rako Stella (20x25cm)

Rako Neo (20x25cm)

Rako Candy (20x25cm)

Pokud si vyberete jinou, dražší dlažbu, tak vám odečteme z ceny cenu standardní dlažby.

Připojení na internet

Každý dům bude přímo připojen pomocí optického kabelu. Optická technologie znamená jednak vysokou kvalitu, životnost a tradičně nejvyšší možné rychlosti připojení, což oceníte nejen u Internetu, ale je jím dána např. i kvalita obrazu a zvuku při sledování televize nebo telefonování.

Datové rozvody

Vzhledem k stále větší oblibě wifi připojení je ve standardu jedna dvouzásuvka, kam se dá připojit wifi router. Připojení počítačů je je pak bez kabelů. Rozvod strukturované kabeléže s dvojzásuvkou v každém pokoji je možné dodělat jako klientská změna.