Pro většinu z nás je koupě nemovitosti zpravidla největší životní investicí. Proto je potřeba ke koupi přistupovat s rozvahou a opatrností. Je důležité mít co nejvíce informací. Ty se Vám snažíme a budeme snažit poskytnout v co největší míře. Věříme, že je to vidět již z tohoto webu, který Vám poskytuje o mnoho více informací, než weby ostatních developerů.

Poradíme Vám, který pozemek je pro Vás nejvhodnější. To ovlivňují nejen kolik peněz máte k dispozici, ale i kdy a co chcete stavět.

Rezervační smlouva

Poté co se rozhodnete, se podepisuje jednoduchá rezervační smlouva. Ta Vám dáva jistotu, že pozemek nebude nabídnut někomu jinému. V rezervační smlouvě jsou smluvené termíny, kdy se bude realizovat koupě. Při podpisu rezervační smlouvy se platí záloha 200.000,- Kč. Ta se pak odečte z kupní ceny.

Kupní smlouva

Abychom Vám zajistili co největší bezpečí, skládají se peníze buď na jistotní účet do banky, nebo do notářské úschovy. Většinou používáme jistotní účet když si zákazník dělá hypotéku. V tom případě se jistotní účet zřizuje u stejné banky. V případě platby z vlastních zdrojů používáme notářskou úschovu. Teprve po převodu pozemku na katastru nemovitostí (kdy se stáváte majiteli) se převedou peníze na prodávajícího.